Bicümle.NET sitemizde şuan da
TOPLAM 194 KİŞİ cümle okuyor, yorum yapıyor veya siteyi dışardan izliyor..
SERCE

Doğduğum gün: Ne kutlu, ne özel bir gün. Bu hayata ilk merhaba deyişim, nefes alıp vermeye başlayışım, yaşayacaklarımdan habersiz annemle babamın dünyalarına misafir oluşum... Bundan tam 33 sene önce. Her sene kutlanan, unutulmayan ve hatta süregelen “iyi ki gelmişim ben bu dünyaya” seremonisi. Bugüne kadar anlamını çok da sorgulamadığım bir ritüel. Hafızamda yer eden ise: 18 yaşıma kadar hızla büyümek istediğim, 18’e bastıktan sonra akışına bıraktığım, 30’umdan sonra ise zamanı durdurmak isteyişim.

Evet sanırım en güzel senelerini yaşıyorum ömrümün çünkü. Kendimi keşfettiğim, hayatı anlamlandırdığım, bu hayattan, kendimden, etrafımdan beklentilerimi çıplak gözle en net görebildiğim yaşlarım 30lar.

9 mayısta kesilen bir pasta, üflenen mumlar, tutulan dilekler, alınan hediyeler ve sevdiklerinle geçirdiğin hoşça vakit benim için doğumgünüm. 1 yaş daha almanın verdiği burukluk belli bir yaştan sonra, öncesinde ise yetişkinim diyebilmek için sabırsızlıkla beklemek yeni yaşı. Ama bu kadar, ne daha fazlası ne de daha eksiği.

Şimdilerde ise yaş kemale erince, yani yolun yarısını devirince takvimden ki bu Aslında korkutmalıyken bir yaş daha almak artık beni, ne çok da mutlu ediyor aksine.

“Bu yüzden hoşgelsin bu güzel yaş. Ama öyle sıradan, öyle bildik olmasın bu sefer. Bu sefer bana armağanı salt mutluluk olsun mesela. Sevgi olsun. Karşılıksız, çıkarsız, gerçek birşeyler olsun. Çocukça olsun bu yüzden. Saflıkla dolsun. Tüm öğrenmişliklerden, karşılaştırmalardan, bilgilerden de uzak olsun. İşte hem o kadar uzak olsun, hem de bir çocuğun gözlerindeki ışık kadar içimi ısıtsın. Huzur olsun sağlık olsun sevdiklerim yanımda olsun. Daha ne olsun...

SERCE 09 Mayıs 2019, Perşembe 21:19:33
R
E
K
L
A
M
L
A
R
Bu cümle 1 yorum almakla beraber, 0 kere favorilere eklenmiş ve tamı tamına 1 puan almış.

espoir1
+1
espoir1 16 Mayıs 2019, Perşembe 22:34:46 beğen ( 0 )


Bu cümleye yorum yapmak için üyeiseniz giriş yapmalısınız. üye değilseniz ve olmak istiyorsanız buraya tıklayın !

Geçen Haftanın Cümlesi

Copyright © 2007 - 2015 Cümle.NET Tüm hakları ALTTAN İKİNCİ ÇEKMECEDE saklıdır :D
Öyle bir cümle yazın ki çok gülelim, ibret alalım, öğrenelim, şaşıralım, hatırlayalım, mest olalım, hayatımıza kılavuz bile yapalım.
İletişim linki yada bicumle.iletisim [at] gmail.com mail ile bizlere ulaşabilirsiniz.